Untitled Document

Ταινίες που προκρίθηκαν στα Διαγωνιστικά Τμήματα και που παραχώρησαν δικαιώματα διαδικτυακής χρήσης μέσω της πλατφόρμας ασφαλείας της ιστοσελίδας του Φεστιβάλ, για το χρονικό διάστημα από 01/08 έως και 10/08/2020
Σύνολο συμμετεχόντων ταινιών: 177

Λεπτομέρειες εισόδου στην πλατφόρμα, αλλά και ιδιαίτερες επισημάνσεις ασφαλείας θα ανακοινωθούν στις 30/07/2020

Ταινία Έναρξης

*
ΦΑΡΑΓΓΙΑ ΤΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ, ΣΤΑ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 20')
Βλάσση Ελένη

Ελληνικό Ταινιών Μυθοπλασίας ΜΜ

*
ΒΕΝΤΕΤΑ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 92')
Κρομμυδάκης Γιάννης
*
ΓΙΑ ΘΥΜΙΣΕ ΜΟΥ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 60')
Ρενιέρης Αντώνης
*
ΕΞΟΡΙΑ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 110')
Μαζωμένος Βασίλης
*
ΦΑΝΤΑΣΙΑ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 96')
Καρδαράς Αλέξης

Ελληνικό Ταινών Μυθοπλασίας μ & μεσ.μ

*
BIRDS WITH NO LEGS 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 19')
Σταμάτης Παύλος
*
CHOPPER 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 10')
Καψανάκης Γιώργος
*
CRISIS 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 30')
Αθηναίος Παναγιώτης
*
IDENTITY 
Ελλάδα (2019 Α/Μ 14')
Παππάς Πάνος, Χαραλάμπους Δέσποινα
*
LAND 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 5')
Πασκουινέλι Θεοδώρα, Λένα Αντζέλικα
*
NO OFFENSE 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 3')
Άντζους Δημήτρης
*
OFF GUARD 
Ελλάδα, Κύπρος (2019 ΕΓΧ 13')
Παπαδάκη Ντάινα
*
ONE DAY ONE FLY 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 6')
Νιαμονιτάκης Πέτρος
*
W 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 6')
Κουπετώρης Στέλιος
*
ΑΓΑΠΑ ΜΕ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 26')
Σαμουράκης Αντώνης
*
ΑΓΚΑΘΙ, ΤΟ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 6')
Παπαδάκη Μαρίτα
*
ΑΙΡΕΤΟΣ: ΕΝΑ ΠΟΙΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ, Ο 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 10')
Γιαννάκης Θωμάς
*
ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ, ΤΟ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 16')
Αλεβίζος Κώστας
*
ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 18')
Σέρφας Βαγγέλης
*
ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΛΑΓΙΑΖΑ ΝΩΡΙΣ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 30')
Παναγόπουλος Ιάκωβος
*
ΓΙΑΖΙΝΤΙ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 20')
Σακαλόγλου Έκτωρ
*
ΓΡΑΙΓΟΣ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 16')
Κόντος Αλέξανδρος
*
ΓΡΑΜΜΗ, Η 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 11')
Αγέλαστος Λουκάς
*
ΓΡΑΣΣΑΔΟΡΟΣ, Ο 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 15')
Τσαντίλας Αλέξανδρος
*
ΔΩΜΑΤΙΟ, ΣΤΟ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 15')
Σωτήρχου Γεωργία
*
ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ 
Κύπρος (2019 ΕΓΧ 22')
Σιεηττάνης Ανδρέας
*
ΗΧΩ ΤΗΣ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑΣ, Η 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 21')
Παπαχριστόπουλος Γεράσιμος
*
ΘΑΛΑΣΣΑ, Η 
Ελλάδα, Κύπρος (2019 ΕΓΧ 25')
Χαπέσιης Μιχάλης
*
ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ, Ο 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 18')
Δούσκος Βασίλης
*
ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ: ΟΧΙ ΠΙΑ ΔΑΚΡΥΑ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 18')
Γεωργακόπουλος Γιώργος
*
ΚΡΙΣΗ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 9')
Παπαγεωργίου Βίβιαν
*
ΜΑΓΚΑΣ, Ο 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 17')
Κακανιάρης Αλέξανδρος
*
ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑ ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 16')
Γιαμλόγλου Δημήτρης
*
ΠΑΓΙΔΑ 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 13')
Γουδέλης Βασίλης
*
ΠΑΡΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΣΦΑΞ' ΤΟ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 21')
Παπαδημάτος Κυρηναίος
*
ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ 
Ελλάδα (2019 Α/Μ 4')
Ζαφείρης Γιάννης
*
ΡΟΥΖ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 18')
Θεοδοσόπουλος Κώστας
*
ΣΙΩΠΗ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ, Η 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 13')
Τζιάλη Βαλεντίνα
*
ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΑΦΡΟΔΙΤΕΣ 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 15')
Σταυροπούλου Δήμητρα
*
ΤΡΙΑ ΒΗΜΑΤΑ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 12')
Δημόπουλος Βασίλης
*
ΦΡΟΣΩ 
Ελλάδα (202 Α/Μ 11')
Τιγκιρίδης Μιχάλης, Εμμανουήλ Κυριακοπούλου Κλεοπάτρα
*
ΧΩΡΙΣ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ (ΜΗΔΕΝ) 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 22')
Τοψαχαλίδης Φάνης

Ελληνικό Ταινιών Ντοκιμαντέρ ΜΜ

*
317 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 87')
Μαύρος Μανώλης
*
4 ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ, ΤΑ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 75')
Δανέζη Ηλιάνα
*
MAGIC MOVEMENT 
Ελλάδα (2016 ΕΓΧ 96')
Γεωργακοπούλου Ελένη
*
ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΟΥ ΚΕΔΡΟΥ, Ο 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 82')
Κολόζης Γιάννης, Κολόζης Γιώργος
*
ΕΝΑΣ ΜΠΑΡΔΟΥΛ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 74')
Γιαννόπουλος Γιώργος
*
ΕΝΑΣ ΣΕΒΙΛΛΙΑΝΟΣ ΑΠ' ΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 76')
Κεσίσογλου Βασίλης
*
ΚΑΛΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ, Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 113')
Ιωαννίδης Θόδωρος
*
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΘΕΟΧΑΡΑΚΗΣ, Ο 
Ελλάδα (2017 ΕΓΧ & Α/Μ 85')
Βαμβακάς Γιάννης
*
ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 75')
Αθανίτης Δημήτρης
*
ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 109')
Γκαστίν Μάρκος
*
ΟΛΟΙ ΟΙ ΡΕΜΠΕΤΕΣ ΤΟΥ ΝΤΟΥΝΙΑ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 77')
Τράγγαλος Δημήτρης
*
ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ, ΤΟ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 73')
Παλαμάρης Γιώργος
*
ΠΡΙΜΑΡΟΛΙΑ - ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΣΤΑΦΙΔΑΣ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 73')
Κακαβιάς Παναγιώτης
*
ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΓΛΑΡΟΥΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΕΡΑΤΙΟ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 73')
Σίδερης Θωμάς
*
Υ1 - ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 93')
Βαρδάκας Φίλιππος

Ελληνικό Ταινιών Ντοκιμαντέρ μ & μεσ.μ

*
2(II) 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 4')
Τοψαχαλίδης Φάνης
*
DREAMS CAN'T BE QUARANTINED 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 5')
Κατσιγιάννης Άρης
*
GRAFFITI ΚΑΙ STREET ART ΣΤΗΝ ΛΕΣΒΟ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 42')
Καμσής Δημοσθένης
*
NAKAM 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 18')
Λελούδα Βέρα, Λιαδή Καλλιόπη, Ξηροκώστα Αγγελική, Στραβοράβδη Αλεξάνδρα
*
PLASTICLYSM 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 15')
Κατσούρης Μιχάλης
*
TAKE A TRIP 2020 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 30')
Καρακάσης Χρήστος
*
UNDER THE SKIN 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 15')
Παπαδάκη Μαρίτα
*
ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 20')
Λουλές Βασίλης, Ομαδική εργασία
*
ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΦΩΤΙΑ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 25')
Μπουργάνη Χαρά
*
ΑΠΟ ΑΓΚΑΘΙ ΡΟΔΟ, ΣΕΝΤΡΑ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 49')
Αλεξανδροπούλου Νικόλ
*
ΑΥΛΗ, ΣΤΗΝ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 11')
Καϊράκη Αφροδίτη
*
ΒΑΛΣΑΜΟ, ΤΟ 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 23')
Σιαλευρή Ευθυμία
*
ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ ΤΗΣ ΔΥΣΦΗΜΙΑΣ 
Κύπρος (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 9')
Κωνσταντίνου Σάββας
*
ΔΙΑΠΛΟΥΣ - ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΕΛΠΙΔΑΣ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 18')
Κοτσώνη Ιφιγένεια
*
ΕΓΓΟΝΕΣ ΤΗΣ ΣΑΠΦΟΥΣ, ΟΙ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 31')
Χατζηδημητρίου Τζέλη
*
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΜΕΡΟΣ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 14')
Αθανασόπουλος Ορέστης
*
ΘΑΡΡΟΣ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 8')
Στούκας Βασίλης
*
ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙΟΠΩΛΕΙΟΥ, Η 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 9')
Σταμέλος Γιάννης
*
ΚΛΕΙΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 50')
Κέλι Τιμ, Κουφονίκος Γιάννης
*
ΚΛΕΟΝΙΚΗ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 28')
Αντωνοπούλου Άννα
*
ΚΥΘΝΟΣ ΜΝΗΜΕΣ ΠΡΟΓΟΝΩΝ - ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 59')
Σπηλιόπουλος Γιάννης
*
ΜΑΤΙ 23/7 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 22')
Καπάκα Αντιγόνη
*
ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΡΑΜΜΑ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 46')
Σπανομαρκίδης Αντώνης
*
ΠΑΡΑΘΕΡΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 50')
Διδυμιώτης Γιώργος
*
ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ: ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΕΣ ΜΑΝΤΙΝΑΔΕΣ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 15')
Μαρκάκης Γιάννης
*
ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΧΡΟΝΙΑ... ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 52')
Παδουβά Μαρία
*
ΠΟΙΗΣΗ - Η ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 37')
Καλαντζή Σοφία
*
ΠΡΩΤΟΓΟΝΗ ΦΩΝΗ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 22')
Αρβελάκη Βίκυ
*
ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΑΧΑ ΘΑΛΑΣΣΑ 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 24')
Κυβερνήτης Γιώργος, Οικονόμου Πάντζου Νεφέλη, Σιδηροπούλου Μαρία, Χατζηγιάννης Αλέξης
*
ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ, Ο 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 4')
Καρύδης Ευριπίδης, ΜακΝτόναλντ Ίαν
*
ΥΜΗΤΤΟΣ, ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 33')
Τρίμης Γιώργος
*
ΥΠΕΡ ΕΣΤΙΩΝ - ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΤΩΝ ΑΣΤΕΓΩΝ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 45')
Αγγελόπουλος Ξενοφών, Ντίντερ Ντέιβιντ
*
ΥΦΑΝΤΡΕΣ, ΟΙ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 54')
Κουτσιαμπασάκος Δημήτρης

Διεθνές/Ευρωπαϊκό Ταινιών Ντοκιμαντέρ ΜΜ

*
A DILO 
Αυστραλία (2020 ΕΓΧ 83')
Mezour Shein
*
CAUSE OF DEATH 
Ισραήλ (2018 ΕΓΧ 79')
Katz Ramy
*
CORAZONANDO 
Ισπανία (2019 ΕΓΧ 82')
Guerola M.J.
*
DYING FOR GOLD 
Νότιος Αφρική (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 99')
Meyburgh Catherine, Pakleppa Richard
*
FORGOTTEN ON SINJAR 
Καναδάς (2020 ΕΓΧ 90')
Hecht Igal
*
FRANK UND FREI - WIE FRANK NICHT ZUM MORDER WURDE 
Αυστρία (2019 ΕΓΧ 77')
Amann Eva
*
GOD GIVEN TALENT: THE CREATIVE LIFE OF CHARLES CURTIS BLACKWELL, THE 
ΗΠΑ (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 70')
Giordano M. Jeff
*
KIAROSTAMI AND HIS MISSING CANE 
Ιράν (2019 ΕΓΧ 90')
Sani Mahmoud Reza
*
PEACE PIECE - THE IMMERSIVE POEMS OF MANDY KAHN 
ΗΠΑ (2019 ΕΓΧ 75')
Fathom Sell Courtney
*
SAUDADE MUNDAO 
Βραζιλία (2019 ΕΓΧ 88')
Hannud Guggisberg Julia, Scarpellini Catharina
*
SOYALISM 
Ιταλία (2018 ΕΓΧ 65')
Parenti Enrico, Liberti Stefano
*
THIS IS LOVE 
ΗΠΑ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 83')
Alexander John
*
WE ARE NOT TOGETHER 
ΗΠΑ (2019 ΕΓΧ 64')
Nezam Alexander
*
WENN DER WINTER ZUM SOMMER WIRD 
Γερμανία, Πολωνία, Ισπανία (2019 ΕΓΧ 90')
Urbanczyk Ronald
*
WIFE 
Ρωσία (2019 ΕΓΧ 63')
Gainet Kirsten
*
WILD HONEY 
Ρωσία, ΗΠΑ (2019 ΕΓΧ 70')
Akhmetov Farhad, Porter Ava
*
Y3POK 
Ουζμπεκιστάν (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 63')
Veliev Arslan
*
YSCHTOO - GET READY FOR THE CARNIVAL OF BASLE 
Ελβετία (2019 ΕΓΧ 93')
Joray Nicolas
*
ПРЕОДОЛЕВАЯ БАРЬЕРЫ 
Καζακστάν (2020 ΕΓΧ 60')
Ramazanova Banu

Διεθνές/Ευρωπαϊκό Ταινών Ντοκιμαντέρ μ & μεσ.μ

*
9 DEGREES 
ΗΠΑ (2019 ΕΓΧ 13')
Armstrong Kalim, Papageorgiou Demetre
*
HEALTHY SEAS: MISSION IN SANTORINI 
Ολλανδία (2019 ΕΓΧ 22')
Samothrakis Artemis
*
I BLEED 
Λίβανος (2020 ΕΓΧ 58')
Manasseh Leah
*
MINDSCAPE 
Βραζιλία (2020 ΕΓΧ 9')
Guggisberg Sonia
*
OGNJILO 
Μαυροβούνιο (2020 ΕΓΧ 22')
Perovic Vladimir
*
PROGETTO ALBANUS: DENTRO L'ANTICO EMISSARIO 
Ιταλία (2019 ΕΓΧ 53')
D'Alessandro Massimo
*
PROMESA, LA 
Ισπανία (2019 ΕΓΧ 18')
Aser Danel
*
QUANDO A LUZ SE APAGA 
Πορτογαλία (2019 Α/Μ 5')
Prates Tania
*
SELECTED MILK ADDED FROM RECONSTITUDED MILK POWDER WHOLE PASTERURIZED HOMOGENIZED 
Ισπανία (2020 ΕΓΧ 20')
Ducid Jose Luis
*
SIMIYA 
Ιράν (2019 ΕΓΧ 18')
Soheili Komeil
*
SOUFFLES CROISÉS 
Βέλγιο (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 40')
Pok Laura, Houtman Nathalie
*
TEMPLE 
Ρωσία (2019 ΕΓΧ 40')
Solovyov Alexander
*
TIHI VECERI 
Σλοβενία (2020 ΕΓΧ 54')
Sipos David
*
UNDER A PANDEMIC SKY 
ΗΠΑ (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 6')
Pickarski Thomas
*
WHITE SHEETS, THE 
Αλβανία (2020 Α/Μ 5')
Ceco Pandeli
*
ΦΟΙΝΙΚΑΣ - ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΣΠΟΡΑ, Ο 
Ην. Βασίλειο (2019 ΕΓΧ 54')
Chralambous Barnfather Anastasia

Πανόραμα

*
AKICITA: THE BATTLE OF STANDING ROCK 
ΗΠΑ (2018 ΕΓΧ 131')
Lucich Cody
*
ASHMINA 
Νεπάλ, ΗΠΑ (2018 ΕΓΧ 15')
Berenson Dekel
*
CHANT D'EMPEDOCLE ENGLISH, LE 
Καναδάς (2019 ΕΓΧ 108')
l'Esperance Sylvain
*
CUTTING THROUGH 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 20')
Αθηναίος Παναγιώτης
*
DANCING AS ONE: THE GREEK COMMUNITY OF TARPON SPRINGS 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 50')
Λέκκα Χριστοπούλου Ελένη
*
FREMDE IM HERZEN EUROPAS 
Γερμανία (2019 ΕΓΧ 44')
Paschen Jan
*
I CREATED MEMORIES 
Καναδάς (2018 ΕΓΧ 3')
Gadbois Sammy
*
JUNGLE OF DUNKIRK (A REFUGEE'S JOURNEY TOWARDS LONDON), THE 
Γαλλία (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 182')
Maleki Meighani Payam
*
KENIN 
Καναδάς (2018 ΕΓΧ 3')
Moar Elisa
*
L.A. TEA TIME 
Καναδάς (2019 ΕΓΧ 85')
Marcotte Bedard Sophie
*
LAST CALL FOR TOMORROW 
ΗΠΑ (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 94')
Null Gary, Van Cleve Valerie
*
LIGHT IN THE DARK 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 24')
Αθηναίος Παναγιώτης
*
MADRE NOSTRA 
Ιταλία (2019 ΕΓΧ 52')
Scaraggi Lorenzo
*
MY DEAREST SISTER 
Καναδάς (2018 ΕΓΧ 77')
Tsukamoto Kyoka, Mifune Haruhisa
*
MY FAVOURITE FOOD IS INDIAN TACOS, MY FAVOURITE DRINK IS ICED TEA AND MY FAVOURITE THING IS DRUMMING 
Καναδάς (2018 ΕΓΧ 4')
Matchewan Derius
*
NIN TAPWE 
Καναδάς (2018 ΕΓΧ 2')
Nequado Katherine
*
NO CUE 
Δημοκρατία της Κορέας (2019 ΕΓΧ 53')
Lee Hyuk-rho, Mok Yeon-hwa
*
ONCE UPON A SKY 
Ινδία (2019 ΕΓΧ 72')
Ray Shukla Barnali
*
POST-TRUTH, LA VERITA NON E MAI STATA COSI FALSA 
Ιταλία (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 75')
Manchego El Probe
*
SYMPHONIE EN AQUAMARINE 
Καναδάς (2018 ΕΓΧ 78')
Popa Dan
*
TWO STORIES OF SPINALONGA 
ΗΠΑ (2019 ΕΓΧ 16')
Quintanilla Daniel
*
ULU 
Καναδάς (2019 ΕΓΧ 5')
Kudluk Tommy
*
UNBECOMING 
Καναδάς (2019 ΕΓΧ 19')
Mashayekhi Navid
*
WEI 
Ολλανδία (2019 ΕΓΧ 71')
Lenssen Ruud
*
YOU EXPRESSING THE ENDLESS CYCLE OF REINCARNATION THROUGH DANCE 
Ιαπωνία (2019 ΕΓΧ 54')
Matsuo Ryo
*
ΑΝΝΑ 
Ουκρανία, Ισραήλ, Ην. Βασίλειο (2019 ΕΓΧ 15')
Berenson Dekel
*
ΑΠΟ ΜΟΜΠΑΣΑ ΠΡΟΣ ΝΑΪΡΟΜΠΙ 
Κύπρος (2020 ΕΓΧ 7')
Χαπέσιης Μιχάλης
*
ΖΗΤΙΑΝΟΞΥΛΟ, ΤΟ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 31')
Αγγελόπουλος Ξενοφών
*
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΒΗΡΥΤΟ 
Λίβανος (2016 ΕΓΧ & Α/Μ 34')
Germanos Rawad
*
ΦΑΡΑΓΓΙΑ ΤΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ, ΣΤΑ 
Ελλάδα (2020 ΕΓΧ 20')
Βλάσση Ελένη

Ελένη Βλάσση: Έρευνα/Καταγραφή/Ταυτοποίηση

*
MICHEL FOUCRE 
Ελλάδα (2016 ΕΓΧ & Α/Μ 95')
Βλάσση Ελένη
*
ON THE SILK ROADS 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 21')
Βλάσση Ελένη
*
ΒΡΑΧΟΜΟΡΦΕΣ 
Ελλάδα (2016 ΕΓΧ 18')
Βλάσση Ελένη
*
ΓΗ ΤΗΣ ΠΟΝΕΜΕΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 60')
Βλάσση Ελένη
*
ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 45')
Βλάσση Ελένη
*
ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΤΣΑΓΙΟΥ, ΣΤΟΥΣ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 27')
Βλάσση Ελένη
*
ΔΥΟ ΚΟΣΜΟΙ 
Ελλάδα, Κίνα (2019 ΕΓΧ 9')
Βλάσση Ελένη
*
ΕΛΑΙΑΣ ΔΡΟΜΟΙ 
Ελλάδα (2017 ΕΓΧ 60')
Βλάσση Ελένη
*
ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ 
Ελλάδα (2015 ΕΓΧ 40')
Βλάσση Ελένη
*
ΜΙΝΩΙΤΩΝ ΚΑΙ ΚΡΗΤΩΝ ΓΕΥΣΕΙΣ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 54')
Βλάσση Ελένη
*
ΝΗΣΙ ΧΡΥΣΗ Ή ΓΑΪΔΟΥΡΟΝΗΣΙ 
Ελλάδα (2014 ΕΓΧ 40')
Βλάσση Ελένη
*
ΤΟΠΟΣ ΠΟΥ ΔΑΚΡΥΖΟΥΝ ΟΙ ΘΕΟΙ - ΣΠΙΝΑΛΟΓΚΑ, Ο 
Ελλάδα (2011 ΕΓΧ & Α/Μ 82')
Βλάσση Ελένη
*
ΦΡΑΓΜΑ 
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 15')
Βλάσση Ελένη
*
ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΤΣΙΓΓΑΝΩΝ, Ο 
Ελλάδα (2017 ΕΓΧ 19')
Βλάσση Ελένη
*
ΧΩΡΙΣ ΠΑΤΡΙΔΑ - ΞΕΝΟΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΠΙΤΙ 
Ελλάδα (2014 ΕΓΧ 42')
Βλάσση Ελένη

Μενέλαος Κυρλίδης: Προσωπογραφίες

*
ΘΥΜΑΜΑΙ 
Ελλάδα (2017 ΕΓΧ & Α/Μ 25')
Κυρλίδης Μενέλαος
*
ΚΗΦΙΣΙΑ-ΟΜΟΝΟΙΑ 
Ελλάδα (2015 ΕΓΧ 21')
Κυρλίδης Μενέλαος
*
ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΟΥΚΙΔΗΣ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ 
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 90')
Κυρλίδης Μενέλαος
*
ΦΑΛΙΜΕΝΤΟ 
Ελλάδα (2014 ΕΓΧ 19')
Κυρλίδης Μενέλαος

Τζαννέτος Κομηνέας: Αρχαιόραμα

*
ΑΡΧΑΪΚΗ ΣΠΑΡΤΗ 
Ελλάδα (2007 ΕΓΧ 35')
Κομηνέας Τζαννέτος
*
ΑΡΧΑΙΩΝ ΗΧΩΝ ΑΡΜΟΣΙΣ 
Ελλάδα (2008 ΕΓΧ 21')
Κομηνέας Τζαννέτος
*
ΒΑΚΧΕΣ 
Ελλάδα (2004 ΕΓΧ 26')
Κομηνέας Τζαννέτος