Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά
 

Untitled Document
Ελληνικό Διαγωνιστικό Ταινιών Μεγάλου Μήκους (διάρκεια >60')
ANTIKYTHERA MECHANISM - NARRATIONS, THE / ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΝΤΙΚΥΘΗΡΩΝ - ΑΦΗΓΗΣΕΙΣ, Ο
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 76')
Παπακώστας Νίκος
BEHIND THE WALL / ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 68')
Σαρρή Νεφέλη
DA VINCI AND THE GREEKS / ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, Ο
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 70')
Καραντινάκης Γρηγόρης
DOWN TIME
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 76')
Ευσταθόπουλος Στέλιος
FOR NO REASONS - MEETINGS WITH GIORGOS MANIATIS / ΓΙΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟΥΣ - ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΜΑΝΙΑΤΗ
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 102')
Ψυλλάκης Σταύρος
GIORGOS CHRISTIANAKIS - A DISCREET MUSIC PRESENCE / ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑΚΗΣ - ΜΙΑ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 86')
Γεωργιάδου Τζίνα
GREECE IN THE AIR / GRECIA EN EL AIRE / ΜΕΤΕΩΡΗ ΕΛΛΑΔΑ, Η
Ελλάδα, Ισπανία (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 113')
Ολάγια Πέδρο
HE WAS ALWAYS LAUGHING / ΟΛΟ ΓΕΛΟΥΣΕ
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ 60')
Μαραγκός Θόδωρος
JOURNEY TO THE DREAM / ΤΑΞΙΔΙ ΠΝΟΗΣ
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 90')
Καρακάσης Χρήστος
LETTER FROM THE POND / ΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΤΟ
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 73')
Σίδερης Θωμάς
MOONSPINNERS / ΦΕΓΓΑΡΟΚΡΟΣΙΑ
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 65')
Σταμέλος Γιάννης
MUSIC FOR ORDINARY LIFE MACHINES
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 112')
Χαντζής Νίκος
NICK KAVOUKIDIS / ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΟΥΚΙΔΗΣ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ
Ελλάδα (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 90')
Κυρλίδης Μενέλαος
PRINCIPES FELIZES / HAPPY PRINCES / ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΠΡΙΓΚΙΠΕΣ
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 82')
Δεληγιάννης Πάνος
RESPONSE THAT BURNS, A / ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 82')
Δαγκίλας Αργύρης
RUDBEATS DRUMLINE / ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΥΜΠΑΝΩΝ
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ 70')
Βασιλόπουλος Νίκος
SEARCHING FOR ANDREAS: POLITICAL LEADERSHIP IN TIMES OF CRISIS / ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΡΙΣΗΣ
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 94')
Μυλωνάς Χάρης, Προδρομίδης Θόδωρος
SHADOWS OF DREAMS / ΣΚΙΕΣ ΟΝΕΙΡΩΝ
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 80')
Γεράρδης Δημήτρης
TREE REMEMBERS, A / ΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ ΘΥΜΑΤΑΙ
Ελλάδα (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 87')
Φόλλας Κώστας

Επιτροπές 2019

Untitled Document

Προκριματική

Ελένη Βλάσση
Καλλιτεχνική Δι ...
Κώστας Κωνσταντινίδης
Κριτικός Κινημα ...
Χρήστος Σολωμός
Ηθοποιός, Σεναρ ...

Κριτική Ελληνικού Διαγωνιστικού

Γιάννης Σολδάτος (Πρόεδρος)
Εκδότης, Συγγρα ...
Βασιλική Γιακουμάκη
Κοινωνική Ανθρω ...
Μένος Δελιοτζάκης
Πολιτικός Μηχαν ...

Κριτική Διεθνούς Διαγωνιστικού

Philippe Muyl (Πρόεδρος)
Σκηνοθέτης ...
Χριστόφορος Χαραλαμπάκης (Επίτιμος Πρόεδρος Φεστιβάλ)
Καθηγητής Γλωσσ ...
Dr. Nir Avielli
Καθηγητής Ανθρω ...
Benoît Lelièvre
Σκηνοθέτης, Καλ ...
Nissim Gal
Λέκτορας στο τμ ...

Ειδική Επιτροπή Νέων Κιν/στών

Huaqing Jin (Πρόεδρος)
Σκηνοθέτης ...
Jiang Xiaoyu (Αντιπρόεδρος)
Σκηνοθέτης, Σεν ...
Enxy Wu
Παραγωγός, Επιχ ...